Wczytuję mapę...

„Nasz teatr lalek” – Pacynki

Data i godzina wydarzenia
27/02/2016, godz. 12:00

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Dla dzieci

„Nasz teatr lalek” - Pacynki

„Nasz teatr lalek” – Pacynki

27 lutego 2016 (sobota), godz. 12.00

Filia MBP nr 17

ul. Skautów Opolskich 10

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne 77 4555 122

 

Nasz Teatr Lalek to edukacyjne zajęcia teatralne. Są one skierowane do dzieci, a także do rodziców szukających sposobów na rozwijanie kontaktu z dziećmi. Mają za zadanie przygotować młodego widza do kontaktu z literaturą i teatrem.

Nasz Teatr Lalek to cykl zajęć dotyczących tworzenia widowiska teatralnego. Ich celem jest zapoznanie dzieci i ich rodziców ze sztuką teatralną, w szczególności z teatrem lalek, poznanie teatralnych środków wyrazu, bogacenie słownictwa dzieci, uściślenie pojęć związanych z działalnością teatralną, uwrażliwienie na piękno słowa mówionego, rozwijanie umiejętności przedstawiania poznanych utworów za pomocą lalki, maski, gestu, mimiki, ruchu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych jako źródła wiedzy i przeżyć, stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci.

Nasz Teatr Lalek to cykl kameralnych spotkań poświęconych różnym zagadnieniom teatralnym. Każde spotkanie będzie składało się z dwóch części – opowieści dotyczącej teatru, jego rodzajów, rodzajów lalek teatralnych, technik teatralnych oraz krótkiego przedstawienia lalkowego przygotowanego przez prowadzącego lub stworzonego podczas zajęć.

Zajęcia będą prowadzone przez Marcina Kozłowskiego – instruktora teatralnego, animatora, lalkarza, terapeutę. Spotkania są przewidziane na około 40-70 minut.