Wczytuję mapę...

„Nadzwyczajna Rumunia” – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim

Data i godzina wydarzenia
10/02/2023, godz. 17:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Nadzwyczajna Rumunia” – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim

„Nadzwyczajna Rumunia” – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
10 lutego 2023 (piątek), godz. 17:00
wstęp wolny

Wśród szczytów Karpat, w delcie Dunaju i nad Morzem Czarnym rozciąga się Rumunia – kraj, który łączy w sobie dziedzictwo starożytnego Rzymu, wołoskich i mołdawskich książąt, Osmanów, Sasów, Węgrów i Habsburgów.

Jacek Michalski, bohater spotkania „Nadzwyczajna Rumunia”, przemierzył regiony Marmarosz, Mołdawię zachodnią, Siedmiogród i Dobrudżę. Co takiego nadzwyczajnego znalazł po drodze? Warowne kościoły, chłopskie zamki i monumentalne twierdze jak ta w Alba Julia, „patrzące dachy” w Sybinie, Turdę i jej kopalnię soli z diabelskim młynem w środku, malowane cerkwie w Bukowinie, przepastny wąwóz w Bicaz, majestatyczny gotycki zamek w Hunedoarze, dom Włada Palownika w Sighisoarze, malownicze ruiny kasyna w Konstancy, wijącą się jak wąż Drogę Transfogaraską i wiele innych niezwykłych miejsc. Kto był już w Rumunii, ten wie, jak wiele ma ona do zaoferowania!

JACEK MICHALSKI – jak do tej pory zwiedził ponad 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Nie może doczekać się następnych. Należy do PTTK i Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie, a od 2000 roku łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę Turystyka i Góry. Chętnie dzieli się pasją podczas spotkań z publicznością, podczas których pokazuje zdjęcia i opowiada o swoich podróżach po świecie.

Wstęp wolny.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/572823924706480