Mów po polsku 3 – warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców

12/05/2018, godz. 14:00

Dla dzieci

Mów po polsku 3 - warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców

Zabawy logopedyczne z Tuwimem i Brzechwą czyli o tym jak kształtować dobre nawyki językowe u dzieci – warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców z udziałem Teatru Improwizacji To Mało Powiedziane

12 maja 2018 (sobota), godz. 14.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz rodziców na warsztaty logopedyczne w ramach projektu popularyzującego poprawną polszczyznę „Mów po polsku 3”.  Zajęcia te pokażą jak za pośrednictwem naszego pięknego i bogatego języka można u najmłodszych ćwiczyć poprawną wymowę. Ćwiczeniom z Beatą Soberą Baron – doświadczonym logopedą przyglądać się będą członkowie Teatru Improwizacji „To Mało Powiedziane”, którzy po zajęciach zachęcą dzieci do wspólnej improwizowanej zabawy opartej o to, czego wcześniej się nauczyły.

W programie warsztatów:

– prawidłowy oddech i  wydłużanie fazy wydechowej;

– rozgrzewka dla aparatu mowy;

– podział tekstów i odpowiednie akcentowanie;

– zwracanie uwagi na to „co na ustach”;

– zgranie obrazu i fonii.

Beata Sobera-Baron – logopeda, pedagog-terapeuta, neuroterapeuta II stopnia (EEG Biofeedback), teraputa metody Tomatisa, nauczyciel akademicki, dziennikarz.

To Mało Powiedziane – teatr improwizacji, który tworzy cuda z sugestii publiczności. Wychodząc na scenę, nigdy nie wiedzą, co się wydarzy. Na oczy nie widzieli scenariusza i nie wiedzą, co to duble. By grać, używają spontaniczności, uważnej obserwacji i wsparcia widowni. Dzieciom proponują zabawę o nazwie Impro Szkraby, czyli bajki improwizowane tworzone na żywo wspólnie z dziećmi. To wyjątkowy spektakl, w którym to dziecko decyduje, jak ma wyglądać bajka – tworzy bohaterów, staje się żywą scenografią, rozwija losy postaci. Improwizowane bajki pomagają dzieciom rozwinąć naturalną spontaniczność i wyobraźnię, wspierają ich rozwój, zmniejszają nieśmiałość, a przede wszystkim są wspaniałą okazją do wspólnej zabawy – dzieci, rodziców i improwizatorów.

Na warsztaty obowiązują zapisy do 10 maja 2018 r.
Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4 (I piętro)
tel. 77 454 80 30 w. 201

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Patroni medialni:

– TVP3 Opole