Mów po polsku 3 – „Ulubione polskie słowo” – sonda

Ulubione polskie słowo – sonda w ramach projektu Mów po polsku 3

9 maja 2018, godz. 12.00

centrum Opola

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy trzecią edycję projektu „Mów po polsku” organizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”!

Na początek przejdziemy się ulicami Opola i przeprowadzimy sondę z jednym prostym pytaniem:

Jakie jest Twoje ulubione polskie słowo?

Chyba każdy ma takie słowo, które miło mu się kojarzy albo zachwyca swym brzmieniem. Chcemy zachęcić opolan do zastanowienia się nad tym!

Swoje odpowiedzi uczestnicy zapiszą na specjalnie przygotowanych komiksowych dymkach, by uwiecznić to później na fotografiach. Tak powstanie galeria ulubionych słów opolan, którą, za zgodą uczestników sondy, zamieścimy na fanpage’u wydarzenia. Komiksowe dymki zawisną także w Holu biblioteki tworząc wystawę będącą wyrazem miłości do polszczyzny.

Spaceruj tego dnia po mieście – a może i Ciebie zapytamy o ulubione polskie słowo!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Patroni medialni:

– TVP3 Opole