Wczytuję mapę...

Moje miłości… Mój Kraków… Mój Mężczyzna… Mój kawałek świata… Spotkanie z Dorotą Lorenowicz

Data i godzina wydarzenia
10/05/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Moje miłości… Mój Kraków... Mój Mężczyzna... Mój kawałek świata... Spotkanie z Dorotą Lorenowicz

Moje miłości… Mój Kraków… Mój Mężczyzna… Mój kawałek świata…
Spotkanie z Dorotą Lorenowicz
Prowadzenie: Piotr Żarczyński
10 maja 2018 (czwartek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MPB, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

Dorota Lorenowicz – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkini Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie oraz Związku Literatów Polskich. Przez wiele lat pisała do szuflady. W 1998 roku pojawił się jej pierwszy tomik poezji Wiersze, rok później Tobie Mężczyzno, w 2001 To ja…Kobieta, w 2003 Moje 7 światów. W 2009 roku opublikowała książkę Duże i małe formaty, w której oprócz wierszy znajduje się również proza. W grudniu 2015 roku ukazał się wybór wierszy z lat 1996-2015 Pomiędzy Tobą, a Mną.

Strona internetowa poetki: www.lorenowicz.pl

Rzeczy, miejsca, ludzie… To depozyty pamięci, które Dorota Lorenowicz skrzętnie ukrywa w swoich wierszach. Na spotkaniu z krakowską poetką usłyszymy hejnał mariacki… Ponadto autorka opowie o swoim najnowszym wyborze wierszy Pomiędzy Toba, a Mną (2015). Znajdzie się też miejsce na wspomnienia i opowieści o ludziach, których autorka poznała w swoim dzieciństwie oraz młodości. Usłyszymy m.in. o Piotrze Skrzyneckim, Mieczysławie Święcickim i wielu innych. Poezja będzie się przeplatać z muzyką i historiami o zabytkowych miejscach Krakowa – niezwykle ważnych dla poetki.

(…) w wierszach Doroty Lorenowicz „kamera” ogląda świat z tzw. kobiecego punktu, ale… ta „kamera” wie o tym! Jest kokieteryjna, ironiczna, świadoma gry. I to jest punkt, który dodaje tym „lekkim wierszom” ciężaru dojrzałości… w widzeniu i osądzaniu tych wszystkich komplikacji świata kobiet i mężczyzn, czyli po prostu… świata?

– Leszek Długosz