Moja przygoda z patchworkiem – wystawa prac Hanny Koterbickiej

Moja przygoda z patchworkiem – wystawa prac Hanny Koterbickiej

Filia nr 17 MBP w Opolu, ul. Skautów Opolskich 10

Wystawę można oglądać do końca września 2018

Hanna Koterbicka o sobie:

Moja przygoda z patchworkiem rozpoczęła się 4 lata temu, ale tak naprawdę moja patchworkowa historia sięga 40 lat wstecz. To wtedy zafascynował mnie patchwork. Kupiłam książkę o szyciu patchworków i „wsiąkłam”. Uszyłam wówczas moje pierwsze dwie narzuty na tapczanik mojego 4-letniego syna. To były bardzo proste narzuty z prostych kolorowych kwadratów. I na tym się skończyło. Dwie narzuty i nic więcej. Przestałam szyć. Praca zawodowa, dom i mało sprzyjający rynek tkanin. Szycie patchworków odłożyłam w czasie na prawie 40 lat. Jednak zawsze powtarzałam, że jak przejdę na emeryturę to zajmę się szyciem. I tak się stało. Jestem na emeryturze, szyję patchworki.

Jestem samoukiem. Czytam, podglądam, podpatruję. Pomagają mi czasopisma, Internet i ostatnio coraz częściej uczestnictwo w warsztatach tematycznych. Często też przydaje się metoda „prób i błędów”. Metodą patchworkową można szyć wszystko. Liczy się pomysł, dobór tkanin, kolorów i spontaniczność.   Moje prace to przede wszystkim narzuty, kołderki i pledy. Nie omijam również mniejszych projektów takich jak torebki, kosmetyczki czy poszewki na poduszki.