„Moja pasja – moja moc” / Wystawa Sekcji Plastycznej „Akwarele”

18/08/2023, godz. 18:00

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

"Moja pasja – moja moc" / Wystawa Sekcji Plastycznej „Akwarele”

Moja pasja – moja moc / Wystawa Sekcji Plastycznej „Akwarele”
Wernisaż 18 sierpnia 2023 | 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Ekspozycja dostępna do 30 sierpnia 2023

Wstęp wolny

Sekcja Plastyczna „Akwarele”, założona i prowadzona od 20 lat przez Jerzego Kamińskiego, działa przy Centrum Informacyjno-Edukacyjnym w Opolu. Prace grupy prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w opolskich instytucjach kultury, m. in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Galerii Sztuki Współczesnej „Aneks”, Filharmonii Opolskiej i Muzeum Wsi Opolskiej. Ekspozycje prac sekcji gościły również ośrodki kultury w Opolu, Namysłowie, Ozimku, Szczedrzyku, Tułowicach, Strzelcach Opolskich.

W wystawie biorą udział:
Teresa Besz, Renata Blicharz, Bogusława Brandt, Maria Caban, Alicja Domagała, Władysława Dobrzyńska, Jerzy Kamiński, Zofia Kosielska, Irena Krasnodębska, Piotr Lochman, Danuta Płonka, Elżbieta Prokopowicz, Kazimierz Siczewski, Teresa Sojka, Lucyna Stefaniak, Anna Świerc, Czesława Szlązak, Franciszek Tworuszka, Halina Veres, Grażyna Widera, Janina Zadrożna, Krystyna Żarska.