Mój Labirynt – wieczór autorski Marka Wołyńskiego

Wiersze Autora z tomiku Mój Labirynt przeczyta Andrzej Czernik
Spotkanie poprowadzi Magdalena Koperska

Wstęp wolny

Marek Wołyński urodził się w 1960 roku w Ząbkowicach Śląskich. Jest absolwentem Studium Kulturalno-Oświatowego w specjalizacji teatralnej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Debiutował w 1981 r. w prasie studenckiej. Publikował m.in. w Szpilkach, Radarze, Integracjach i miesięczniku Opole.

W 1986 r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu Młodzieżowej Agencji Wydawniczej na książkowy debiut poetycki. Jego tomik „Ściszonym głosem” zdobył wówczas równorzędną pierwszą nagrodę. W 1993 roku został członkiem Związku Literatów Polskich.

Po osiemnastu latach przerwy od wydania w 1999 roku tomiku „Miłosne abecadło” w Wydawnictwie ANAGRAM wydał swój najnowszy zbiór wierszy – „Mój Labirynt”.