Miszmasz bałkański – spotkanie z Mateuszem Fabiszakiem

„Miszmasz bałkański” – spotkanie z Mateuszem Fabiszakiem

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48–50

19 kwietnia 2017 (środa), godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie z Mateuszem Fabiszakiem, który opowie o swojej wyprawie na Bałkany – miejsce burzliwej historii i eklektycznej kultury, która mieści i miesza wpływy dwóch wielkich religii i wielu narodowości. W trakcie tej podróży zwiedził Serbię, Kosowo, Albanię, Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę.

Nasz gość przybliży historię, kulturę i codzienne życie w tych krajach. Opowie m.in. o tym w jaki sposób tamtejsi mieszkańcy patrzą na kraje Zachodu, skąd w Albanii wzięło się kilkaset tysięcy bunkrów, jakie jest podejście do kwestii przepisów ruchu drogowego oraz jak młode pokolenie próbuje budować dobrobyt po latach wojen i konfliktów kulturowych. Autor maszeruje zarówno bulwarami rozwijających się kurortów, ale zagląda też tam, gdzie raczej nie widuje się cudzoziemców.

MATEUSZ FABISZAK – muzyk obracający się pośród elektronicznych brzmień, pasjonat podróży, maratończyk i automaniak, autor felietonów i reportaży. Ukończył studia geograficzne i dziennikarskie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/183582892153646/