Wczytuję mapę...

Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu? – spotkanie z Łukaszem Długowskim

Data i godzina wydarzenia
14/03/2017, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu? – spotkanie z Łukaszem Długowskim

Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu? – spotkanie z Łukaszem Długowskim

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48–50 (Rondo)

14 marca 2017 (wtorek), godz. 18:00

wstęp wolny

 

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na spotkanie „Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu?”. Naszym gościem będzie Łukasz Długowski, autor arcyciekawej i niebanalnej książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której zachęca do rozejrzenia się wokół siebie i wykorzystania okazji, które chowają się w otaczającej nas rzeczywistości, żeby przeżyć wielką przygodę, namieszać w codzienności. Spotkanie może być istnym oświeceniem dla tych, którzy chcą odrobiny szaleństwa, adrenaliny i przygody w normalnym życiu.

Wszyscy czasami marzymy o tym, żeby uciec. Zapomnieć o pracy, spakować plecak i przeżyć wielką przygodę. Jednak niewielu może rzucić wszystko i ruszyć w świat, ale wszyscy mogą przeżyć mikrowyprawę. Po pracy, w nocy, w jeden dzień. Pieniądze są potrzebne niewielkie, albo w ogóle. Przygotowań – prawie żadnych. Dystans od domu – na rzut kamieniem.

Poniżej fragment wywiadu z autorem:

Fenomen mikrowypraw polega na ich dostępności, mogą je robić mężczyźni, kobiety, ci mniej i bardziej wysportowani, lwy kanapowe i połykacze maratonów. Co więcej, nie musisz jechać do Afryki, żeby przeżyć przygodę. Wystarczy, że ruszysz się z domu. Przygoda jest absolutnie wszędzie, pod miastem, w mieście, w lesie, nad rzeką. Nie potrzebujesz wielkich pieniędzy, żeby ją przeżyć – w książce „Mikrowyprawy w wielki mieście” podaję wiele przykładów mikrowypraw, które nie kosztują nic, albo niewiele. To jest też ich wielka zaleta: wielkie wyprawy są drogie, a przez to dla wielu niedostępne. W końcu kto ma pod ręką wolne 100 tys. złotych, żeby wejść na ośmiotysięcznik?
Wielkim mitem jest też to, że aby przeżyć przygodę potrzebujesz drogiego i wymyślnego sprzętu. Założę się, że wszystko masz w domu, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy. No, może poza śpiworem, ale ten możesz pożyczyć.

źródło: http://www.newsweek.pl/styl-zycia/-mikrowyprawy-w-wielkim-miescie-lukasz-dlugowski,artykuly,384552,1.html

 

ŁUKASZ DŁUGOWSKI (ur. 1983) – absolwent filozofii, podróżnik, dziennikarz. Po uszy zakochany w Patagonii, Norwegii i Krecie. W przerwach między dłuższymi wyjazdami śpi w lasach, spływa rzekami i włóczy się po górach. Autor książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”.