Miejsce i imię – spotkanie z Maciejem Siembiedą

25 października 2018 (czwartek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Piękne diamenty, II wojna światowa, współczesne śledztwo z przygodą i sensacją w tle – oto główne wątki drugiej, najnowszej kryminalnej powieści Macieja Siembiedy pt. Miejsce i imię. Powieści, która oczarowuje nas swoim niepowtarzalnym klimatem, fascynuje nieprzewidywalną fabułą, jak również obdarza bagażem niezwykle silnych emocji, wobec których nie sposób przejść obojętnie… Lektura tej opowieści oferuje nam kolejne już spotkanie z Jakubem Kanią – byłem prokuratorem IPN i miłośnikiem niewyjaśnionych zagadek historycznych, którego mogliśmy poznać podczas lektury poprzedniej książki autora – thrillera historycznego 444.

Maciej Siembieda urodził się w 1961 roku. Jest pisarzem i reportażystą, absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, byłym redaktorem naczelnym Nowej Trybuny Opolskiej, trzykrotnym laureatem „polskiego Pulitzera” czyli Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Od trzydziestu lat prowadzi dziennikarskie śledztwa historyczne. Publikował m.in. w paryskiej „Kulturze”, „Polityce”, „Odrze” i „Tygodniku Kulturalnym”. Autor zbiorów reportaży pt. „Gwiazdozbiór odmieńców”, „Piąta pora roku”, „Podwieczorek oprawców”, „Pośmiertny zjazd absolwentów”. W 2017 roku autor wydał powieść pt. 444.