Wczytuję mapę...

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn w Wypożyczalni dla Dzieci – Pokoju Bajek

Data i godzina wydarzenia
12/10/2019, godz. 12:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Kategoria
Dla wszystkich, Spotkanie

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn w Wypożyczalni dla Dzieci – Pokoju Bajek

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn w Wypożyczalni dla Dzieci – Pokoju Bajek
12 października 2019 / godz. 12:00 
Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4 

wstęp wolny 

 

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn został ustanowiony w 2011 roku przez ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dziewczynek oraz młodych kobiet, które w niektórych kręgach kulturowych szybko pozbawiane są możliwości bycia dzieckiem, są dyskryminowane i narażane na przemoc fizyczną ze względu na płeć.

PROGRAM:  

 • 12:00 – „Sobota z mamą i tatą”

  Gościem specjalnym będą członkinie Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych, które przeczytają książkę „O dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach – stare baśnie w nowej odsłonie”, autorstwa Weroniki Jóźwiak.

 • 13:00 – „Pippi Langstrumpf w Opolu!”

  Fantastyczna gra stworzona przez dziewczyny w wieku 8-12 lat specjalnie na Festiwal Dziewczyn. Bohaterką gry jest Pippi – to razem z nią będziemy przeżywać przygody i odkrywać nieznane. Mogą w niej wziąć udział dziewczyny, chłopaki, rodzice i opiekunowie. Zapraszamy do zabawy całe rodziny. Zadania będą rozmieszczone na terenie biblioteki, a grać można od 13:00 do 15:00. Punkt startowy będzie tuż przy wejściu!

 • 15:00 – Książki dla dzieci i młodzieży bez stereotypów

  Porozmawiamy o książkach dla dzieci i młodzieży, które nie powielają stereotypów płciowych, które są ciekawe, wartościowe, które uczą i bawią. Na spotkaniu będzie można przyjrzeć się konkretnym lekturom, przeczytać je i wypożyczyć (w miarę dostępności w MBP).

  Spotkanie ma charakter otwarty – może przyjść każdy! Zapraszamy dziewczyny i chłopaków, dzieci, młodzież i dorosłych. Przyjdźcie całą rodziną, dla każdego znajdzie się książka.

 

Organizator:

Laboratorium Zmiany
Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu