Między kulturami: Czy musimy obawiać się islamu?

30/09/2016, godz. 18:00

Biblioteka Główna - Hol

Między kulturami: Czy musimy obawiać się islamu?

30 września 2016 (piątek), godz. 18.00

Filia MBP nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)

Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego otwiera właśnie studia z komunikacji międzykulturowej dla studentów z całego świata. To świetna okazja, żeby zaprezentować opolanom inne kultury, ale też przyjrzeć się naszej własnej z dystansu. Zapraszamy opolan na pierwszą dyskusję z cyklu Między kulturami, podczas której wraz zaproszonymi gośćmi postaramy się odpowiedzieć na pytania o nasz strach przed muzułmanami. Wśród zaproszonych gości są: dr Borys Cymbrowski i Michał Wanke (wykładowcy Instytutu Socjologii), profesor Krzysztof Skowroński (wykładowca Instytutu Filozofii), Sadik Bekdas (student z Turcji), Marcin Deutschmann (student z Polski) oraz studenci zagraniczni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zaniepokojonych i tych, którzy wcale nie martwią się tematem naszej relacji z islamem.