Michał Leja Stand-up

26/01/2016, godz. 17:00 - 27/01/2016

Michał Leja Stand-up

Spotkanie z Michałem Leją w ramach programu Ameryka w Twojej bibliotece

26 stycznia 2016, godz. 17.00 – Michał Leja o stand-upie w Stanach Zjednoczonych i Polsce

27 stycznia 2016, godz. 17.00 – Warsztaty stand-upowe z Michałem Leją / liczba miejsc ograniczona, zapisy – mbp.awieczorek@gmail.com

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

26 stycznia 2016, godz. 20:00 – Michał Leja Stand-up

Marsel Cafe, ul. Sienkiewicza 12-14/1B

wstęp 10 zł

Stand-up to monolog osoby, która mówi we własnym imieniu o tym, co ją drażni, boli albo bawi. W USA wielkie postacie sceny stand-upu takie jak Bill Cosby czy George Carling byli czujnymi obserwatorami życia społecznego. Potrafili wyłapać każdą obłudę, kłamstwo, niesprawiedliwość i wpływać na społeczeństwo. Również aktorzy komediowi, jak Jim Carrey czy Eddie Murphy, na początku swych karier zajmowali się stand-upem.

Stand-up to sztuka bliska kulturze anglosaskiej. Narodził się w Wielkiej Brytanii, ale tak naprawdę podatny grunt znalazł w Stanach Zjednoczonych. Ten rodzaj humoru ma wieloletnią tradycję i rzesze wyznawców. W Polsce na razie jednak raczkuje.

Zapraszamy na rozmowę i warsztaty z Michałem Leją!

Michał Leja zajmuje się stand-upem od ponad 3 lat. Występuje i popularyzuje ten rodzaj komedii w Polsce. Dzięki niemu powstał kanał „Stand-upy Po Polsku”. Znajdują się tam dziesiątki fragmentów zagranicznych stand-upów z tłumaczeniami, które miały miliony
wyświetleń. Jest także twórcą cyklu „Encyklopedia Stand-upu”, w którym przybliża kulturę amerykańskiego stand-upu polskim widzom. Współtwórca Comedy Lab w Krakowie – po Stand-up Polska, największej grupy stand-uperów w Polsce. Jest zwycięzcą Stand-up Festu 2014 w Szczecinie. Ma na swoim koncie występy w TVP, w programie „Tylko dla dorosłych”.