Wczytuję mapę...

Melodia serca – spotkanie z Agata Suchocką

Data i godzina wydarzenia
29/09/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Spotkanie

Melodia serca – spotkanie z Agata Suchocką

Melodia serca – spotkanie z Agata Suchocką
29 września 2022 // 18:00
Filia nr 17 MBP, ul. Skautów Opolskich 10

Prowadzenie: Eleonora Chojnowska

Wielka Wojna zabiera Amaldine męża, majątek i marzenia, zostawia zaś długi i zbrukaną córkę na wydaniu, o której niesławie wszyscy zdają się wiedzieć, jakby miała wypalony na czole znak. Żeby uniknąć hańby matka wysyła Julie do Ameryki, gdzie ma na nią czekać bogaty, choć niezbyt przystojny Maurice Boncoeure, który nie zna jej przeszłości i pragnie dziewczynę poślubić. Hojny narzeczony przysyła jej bilet pierwszej klasy na rejs luksusowym transatlantykiem Paris. Na statku Julie poznaje rodzeństwo, Romea i Delię Jonesów – saksofonistę i gwiazdę jazzowej estrady. Pracując przy oprawie muzycznej dancingów i kolacji, zarabiają na własny, wymarzony klub jazzowy w Nowym Orleanie. Między Julie a Romeem szybko rodzi się uczucie, a dziewczyna jest gotowa bez namysłu porzucić wizję życia przy boku Maurice’a Boncoeure’a.

Jednak czy sam Boncoeure na to pozwoli? Czy naprawdę jest tym, za kogo się podaje? Co łączy go z muzykującym rodzeństwem i jaką rolę w tej historii odegra żyjąca na bagnach Mama Vande – stara kapłanka mambo?

Agata Suchocka – prozaiczka, tłumaczka, kompozytorka i autorka tekstów, animatorka i mecenaska kultury, kolekcjonerka instrumentów muzycznych. Z wykształcenia filolożka, niegdyś nauczycielka angielskiego, zaś obecnie, gdy nie pisze albo nie tłumaczy, uczy gry na ukulele. Miłośniczka nowoorleańskiego jazzu i armaniaków. Pisze głównie nieoczywiste powieści obyczajowe, w które wplata elementy innych gatunków (grozy, fantastyki czy realizmu magicznego), lecz ma w dorobku również horrory (czterotomowy cykl wampiryczny „Daję ci wieczność”) i audiobook sci-fi (DICE). Ta różnorodność wynika z faktu, iż, jak powtarza w wywiadach czy podczas spotkań autorskich – „nie lubi się powtarzać”. Jako lektorka zinterpretowała swoje powieści „Jesienny motyl” i „Pianissimo” w duecie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych głosów – Filipem Kosiorem.

Po spotkaniu będzie można nabyć książki „Jesienny motyl”, „Pianissimo”, „Woła mnie ciemność”, „Twarzą w twarz”, „Pieśń słowika” i „Bezdroża mroku” z autografem pisarki.