Wczytuję mapę...

„Meksyk – festiwal kolorów” – spotkanie ORNITHOHOLICS, podróżującymi przyrodnikami

Data i godzina wydarzenia
22/10/2021, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Spotkanie

„Meksyk – festiwal kolorów” – spotkanie ORNITHOHOLICS, podróżującymi przyrodnikami

„Meksyk – festiwal kolorów” – spotkanie z Maciejem Kowalskim (ORNITHOHOLICS)

22 października 2021 (piątek), godz. 18:00
https://www.facebook.com/filianr4

 

Nie wiemy, jak te wszystkie historie zmieszczą się w jednej prelekcji 😁!
🇲🇽 Serdeczni ludzie, pyszna kuchnia, pustynie z kaktusami, mariachi, kartele, wąsaci farmerzy, sombrera – tak, wszystko to w Meksyku znaleźli. Podlane pandemicznym sosem.
🌵🐦 Ale to, po co tam pojechali, czyli bajeczna przyroda, krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie i uderzająca feeria barw – to zaskoczyło swoim bogactwem nawet ich, doświadczonych przyrodników.
🦜 ORNITHOHOLICS, czyli dwójka birdwatcherów – Maciek Kowalski i Kasia Komarowska – trafili w styczniu i lutym tego roku do Meksyku, kraju niezwykle zróżnicowanego i bogatego przyrodniczo. Ich bazą wypadową była Oaxaca de Juárez, jedno z najstarszych hiszpańskich miast w Ameryce, klejnot historii i sztuki, wpisany na listę UNESCO. Stan Oaxaca, położony na południu Meksyku, jest przy okazji najbogatszą przyrodniczo częścią kraju – i ten atut przyciągnął naszych dzielnych przyrodników i został przez nich skwapliwie wykorzystany.
🏜️🪅 Góry Sierra Madre del Sur i lasy tropikalne, plantacje kawy i kakao nad chmurami, kolibry i tukany, wybrzeże Pacyfiku i Zatoki Meksykańskiej… Owocem tej wyprawy są takie zdjęcia i takie opowieści, że po pierwsze – zakręci Wam się w głowie, a po drugie – szkoda że będziemy mieć tylko dwie godziny…
🌶️ Spotkanie odbędzie się ONLINE:
transmisję i jej zapis znajdziecie na naszym profilu i w tym wydarzeniu (kliknij „Zainteresowany” albo „Wezmę udział”, żeby dostać przypomnienie)
ℹ️ Kim są ORTNITHOHOLICS:
„Nazywamy się Kasia Komarowska i Maciek Kowalski, jesteśmy parą ornitologów-podróżników i poszukiwaczy przygód, dla których obserwacje przyrody i zwiedzanie świata od dawna definiują codzienność. Jeszcze zanim nasze życiowe ścieżki przecięły się na dobre, odcisnęliśmy ślady statywów od lunet na czterech kontynentach i w 20 krajach, podążając głównie za tym co ostatecznie nas połączyło – za ptakami. Ubiegłej wiosny powołaliśmy do życia bloga „Ornithoholics”, który pośród licznych blogów podróżniczych wyróżnia się promocją ekonomicznej turystyki przyrodniczej organizowanej “na własną rękę”.”
👉🏻 https://www.facebook.com/ornithoholics
MACIEK KOWALSKI ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy edukatora ekologicznego, przewodnika i organizatora wycieczek przyrodniczych, publicysty, moderatora kartotek przyrodniczych oraz wykonawcy ekspertyz środowiskowych. Brał udział w licznych projektach ochroniarskich i naukowo-badawczych, w ramach których współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, placówkami naukowymi, samorządami lokalnymi oraz instytucjami ochrony przyrody, takimi jak np. parki narodowe. Od blisko dekady prowadzi, rozpoznawalnego w ptasiarskim środowisku, bloga podróżniczego „Birdaholic Diary”. Publikuje w kwartalniku „Ptaki Polski”. Rozwijając swoją pasję przyrodniczą, poświęca coraz więcej uwagi ważkom i waleniom.