Wczytuję mapę...

Medycyna tajska – uzdrawianie ciała i ducha

Data i godzina wydarzenia
27/02/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Medycyna tajska – uzdrawianie ciała i ducha

Medycyna tajska – uzdrawianie ciała i ducha
Spotkanie z Anną Ochman
27 lutego 2018 (wtorek), godz. 17:00,
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4  

Wstęp wolny

 

Medycyna tajska rozpatruje ciało człowieka jako całość na wielu poziomach: fizycznym, energetycznym, mentalnym. Zawiera dogłębną wiedzę na temat anatomii, fizjologii oraz patologii, jak również skuteczne metody diagnostyczne i terapeutyczne. Ponadto posiada kompletny system filozofii, kosmologii i anatomii subtelne połączony z praktykami duchowymi.

W opowieści o medycynie tajskiej jej powstaniu, rozwoju i obecnym miejscu w kulturze Tajów można odnaleźć związki z historią kolejnych królestw oraz władców tego regionu, prześledzić wzajemny wpływ wielu azjatyckich kultur, zdefiniować podział pomiędzy tym, co narodowe, elitarne a tym, co ludyczne i prowincjonalne, czy zaobserwować wpływ Zachodu na kształtowanie współczesnej tożsamości kulturowej Tajów.

Sama Tajlandia na stale zagościła na liście chętnie odwiedzanych miejsc na świecie ze względu na bogatą kulturę, zwyczaje, religię, lokalne tradycje, jedzenie… Dlatego też budzi w nas powszechny zachwyt i ciekawość. Stało się tak między innymi ponieważ kraj ten, jako jedyny w regionie nie uległ kolonizacji, przez co pozostał wolny od obecnych wpływów europejskich, bez przeszkód mógł propagować i podtrzymywać własną tradycję.

Anna Ochman – terapeutka tajskiego masażu jogicznego, tancerka, choreografka. Ukończyła kursy masażu klasycznego, zanim odkryła tajski masaż jogiczny. Kształciła się w Polsce i Tajlandii, podążając tropem nauczycieli północnego stylu z rejonu Chiang Mai.