Manga i anime w Polsce – u źródeł popularności / Spotkanie z Małgorzatą Kaczarowską

22/09/2023, godz. 18:30

Live streaming

Wydarzenie transmitowane na żywo w internecie.

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Język migowy PJM

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Manga i anime w Polsce – u źródeł popularności
Spotkanie z Małgorzatą Kaczarowską
22.09.2023, g. 18:30
Sala Konferencyjna MBP w Opolu, ul. Minorytów 4
Transmisja online: facebook.com/mbpopole

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM

Małgorzata Kaczarowska – absolwentka Wydziału Biologii UW, która powróciła do humanistycznych korzeni (chociaż rośliny pozostały jedną z jej pasji!). Redaktorka i tłumaczka mająca obecnie na koncie ponad 50 przełożonych powieści, głównie z kategorii Young Adult. Tłumaczyła m.in. cykle „Akademia Dobra i Zła” Somana Chainaniego, „These Violent Delights” Chloe Gong i „Zniewolony książę” C.S. Pacat. W pracy zawodowej nieustannie pomaga jej mocna herbata, a przeszkadzają nieznośne koty. Współzałożycielka i redaktorka naczelna portalu Tanuki.pl, odpowiedzialna za dobór i redakcję tekstów.

Tanuki.pl to portal mający status czasopisma elektronicznego. Założony w 2004 roku (pod nazwą Wszechbiblia Anime) jako strona poświęcona recenzjom japońskiej animacji (anime), w pierwszej połowie 2005 roku zmienił nazwę na Tanuki.pl. W kolejnych latach rozrósł się o działy poświęcone recenzjom komiksów japońskich (mang), a także twórczości fanowskiej. Na przestrzeni lat współpracował z polskimi wydawcami anime oraz mang. Ze względów organizacyjnych (praca na zasadzie czystego wolontariatu), a także związanych z przemianami na rynku, od 2020 roku zaczął ograniczać swoją działalność. Nadal pozostaje największym repozytorium recenzji anime i mang dostępnym w języku polskim.