Man zou. Chiny dla dociekliwych – spotkanie z pisarką i podróżniczką Izabellą Kalutą

20/05/2019, godz. 18:00

20 maja 2019 r. (poniedziałek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

Spotkanie odbędzie się w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”!

Zapraszamy na rodzinne warsztaty dla małych i dużych podróżników z Izabellą Kalutą, autorką książki Man zou. Chiny dla dociekliwych.

Wyruszycie na wędrówkę po Państwie Środka, ojczyźnie smoków, fajerwerków i porcelany, gdzie herbatę pije się na trzy łyki, a na urodziny zamiast tortu dają makaron. Zobaczycie i poczujecie, czym jest Orient, posłuchacie chińskiej muzyki i nauczycie się kilku słów – duża dawka Chin w bibliotecznej sali spotkań!

Izabella Kaluta – zakochana w Chinach i w chińskiej kuchni menedżerka kultury, redaktorka, urzędniczka i pisarka. Do Państwa Środka odbyła już piętnaście podróży, ale wciąż planuje kolejne. Na co dzień pracuje w Instytucie Książki, gdzie zajmuje się promocją polskiej literatury za granicą i – książkami dla dzieci. Jest autorką wydanej przez Dwie Siostry książki „Man zou. Chiny dla dociekliwych”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2284623255199215/