MA-2141 – wernisaż wystawy Pawła Hęciaka

MA-2141 – wernisaż wystawy Pawła Hęciaka

MA-2141
Wernisaż wystawy Pawła Hęciaka
6 października 2020, g. 18:00 | plac przed MBP (ul. Minorytów 4)

Wystawę można oglądać do 7 listopada 2020

Majorka jest jednym z wielu miejsc, które warto odwiedzić będąc fanem rowerów. Przyjeżdżają tam zawodowcy i amatorzy w celach treningowych lub aktywnego wypoczynku. Klimat śródziemnomorski sprzyja treningom i długim podróżom przez cały rok. Przepiękne, długie na dziewięćdziesiąt kilometrów pasmo górskie – Serra de Tramuntana – położone jest w północnej i północno-zachodniej części wysypy. Kryje malownicze widoki oraz jedną z najpiękniejszych dróg. MA-2141 to trzynaście kilometrów spektakularnych i niebezpiecznych zakrętów, które zapierają dech w piersi. Droga powstała w 1932 roku bez użycia maszyn, dzięki ciężkiej pracy ludzkich mięśni. Szlak, wcinając się w wysokie skaliste zbocza, konkuruje z najlepszymi na świecie trasami widokowymi.

Paweł Hęciak – urodzony w 1992 r. w Opolu. W 2017 r. ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od 2017 pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z edytorów graficznych oraz pracownię projektowania dla internetu. Interesuje się fotografią kreowaną i wpływem interfejsów na użytkownika. Autor i współautor kilu wystaw oraz projektów, m.in. wystawy Strzelnica (OFF w Opolu, 2012), Miejsce niewydarzone (MBP w Opolu), Blizny (WBP w Opolu). Autor projektów: Dykty (IX Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku) oraz Laukasso, bagna inaczej i Polski Cmentarz w Wilnie. Współautor takich wystaw jak: Nasza zima zła(?)… (Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ), Dyplomy 2017 – wystawa najlepszych dyplomów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz wielu innych wystaw zbiorowych.

Wystawa organizowana we współpracy z Galerią Fotografii 5A