Wczytuję mapę...

„Listy z Grenlandii” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Adamem Jarniewskim

Data i godzina wydarzenia
26/05/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Listy z Grenlandii” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Adamem Jarniewskim

„Listy z Grenlandii” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Adamem Jarniewskim
26 maja 2022 (czwartek), godz. 18:00
Spotkanie w wersji ONLINE:
https://www.facebook.com/events/315659853888021

Spotkanie jest częścią cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/311084247874325

Grenlandia to największa wyspa na świecie, położona bardzo wysoko na mapie – całkiem niedaleko stamtąd do bieguna północnego. Pokryta lodem i zamieszkana w większości przez przedstawicieli rdzennych ludów, Grenlandia stała się drugim domem Adama Jarniewskiego, naszego gościa, który kilkanaście lat temu zamieszkał tam i założył rodzinę.

Jego najnowsza książka jest opowieścią snutą z perspektywy nastoletniej córki autora, która zabiera nas w wędrówkę po bezkresnej arktycznej tundrze, po powierzchni lądolodu i w głąb fiordów. Czy codzienne życie nastolatki na Grenlandii bardzo różni się od tego w Polsce? I dlaczego na mroźnej i śnieżnej wyspie zamrażarka jest artykułem pierwszej potrzeby?

Adam Jarniewski – od 2006 roku mieszka w Sisimiut na Grenlandii, gdzie pracuje jako nauczyciel w szkole średniej. Autor dwóch książek – „Nie mieszkam w igloo” i „Listy z Grenlandii”. Jego pasje to przede wszystkim przebywanie na łonie natury oraz wędkarstwo. Co ciekawe, kiedy mieszkał w Polsce, nigdy się tym nie interesował.