Wczytuję mapę...

Liban – kraj kontrastów – spotkanie podróżnicze z Anną Iwańską i Patrykiem Kujawą  

Data i godzina wydarzenia
04/02/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Liban – kraj kontrastów - spotkanie podróżnicze z Anną Iwańską i Patrykiem Kujawą  

„Liban – kraj kontrastów” – spotkanie podróżnicze z Anną Iwańską i Patrykiem Kujawą  
4 lutego 2022 (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/343197927353577

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 512-370-509
Zapis spotkania dostępny na
http://www.facebook.com/filianr4

Liban, tylko trochę większy od województwa opolskiego, jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajów Bliskiego Wschodu. W tym maleńkim państwie graniczącym z Syrią i Izraelem kultura arabska spotyka się ze śródziemnomorską, starożytne ruiny z nowoczesną metropolią, bieda z bogactwem, a muzułmańskie meczety sąsiadują z katolickimi świątyniami. Ponadto w Libanie czekają na nas niezwykle gościnni i otwarci ludzie, fenomenalna kuchnia, jedna z najstarszych tradycji winiarskich na świecie, cytrusowe sady, stoki narciarskie i piaszczyste plaże. Jest to również kraj o burzliwej historii i pełnej wyzwań teraźniejszości. O tym wszystkim przekonaliśmy się na własnej skórze we wrześniu 2021 roku podczas podróży, w której na celownik wzięliśmy również Gruzję i Turcję.

O turystycznym potencjale Libanu, ale i o jego aktualnych problemach, opowiedzą:

ANNA IWAŃSKA – prezes fundacji PRO FUTURO, filolog języka serbskiego i angielskiego oraz absolwentka dydaktyki języka polskiego jako obcego. Prywatnie miłośniczka podróży i odkrywania kulinarnych smaków. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji i pomysłów na wyjazdy te bliższe i te dalsze. Wieloletnie doświadczenie turystyczne sprawiły, że swoją pasją postanowiła dzielić się z innymi.

PATRYK KUJAWA – prezes fundacji „Aktywni- Kreatywni”, instruktor nauki jazdy, absolwent Politechniki Opolskiej na kierunku logistyka. Uczestnik zeszłorocznej edycji rajdu charytatywnego ZŁOMBOL do Turcji. W tym roku planuje dojechać do Albanii 30-letnią skodą favorit. W wolnych chwilach wolontariusz, aktywny działacz społeczny i amator rytmów zachodnioafrykańskich i gry na djembe.