Legendy amerykańskiego gamedevu, czyli pierwsza wojna konsol, narodziny Steama i naczelny hejter Mario

14/09/2023, godz. 18:00

Prezentuje: Kacper Pusztuk

14 września 2023 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Każda branża ma swoje legendy. Nazwiska, bez których jej obecny kształt byłby tylko marzeniem. Świat gier nie jest w tym przypadku odosobniony. Jako że, na legendarnych developerów z całego świata nie starczyłoby nam dnia, porozmawiamy o tych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli ciekawi Was, kto był największym wrogiem Sonica, jak wyglądała pierwsza wojna konsol, skąd wziął się Steam i kto pokonał w pojedynku jednego z twórców Doom’a, nie może Was zabraknąć.

Kacper Pusztuk:

„Były dziennikarz śledczy, wieczny student (bez zniżek) i przede wszystkim prezenter Polsat Games. W swojej pracy na co dzień analizuję gry jako teksty kultury, rozmawiam z tworzącymi branżę osobami, a przy okazji świetnie się bawię, będąc dowodem na to, że granie w gry może zapewnić pracę. Licencjat pisałem o Batmanie, a magisterkę może kiedyś zacznę. Jestem beznadziejny w pisaniu autopromocji, ale gwarantuję Ci, że wyjdziesz z mojego wystąpienia bogatszy o masę anegdotek do rzucania na domówkach.”