„Ku Arktyce – na rowerze i z psem” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Klaudią Jadwiszczyk i Krzysztofem Lewickim (Dzika Droga)

Kiedy

27/05/2022    
18:00

Gdzie

Filia nr 4
ul. Książąt Opolskich 48-50, Opole, -, 45-006

Rodzaj wydarzenia

Wczytuję mapę...

„Ku Arktyce – na rowerze i z psem” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Klaudią Jadwiszczyk i Krzysztofem Lewickim (Dzika Droga)
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
27 maja 2022 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie jest częścią cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/311084247874325

Miało się nie udać, a jednak! Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych tandemem, dwoje ludzi i jeden pies. Zimowa podróż rowerem przez Skandynawię na Nordkapp i z powrotem przez kraje bałtyckie, spanie w namiocie, próba porwania psa, atak najniebezpieczniejszego zwierzęcia, mnóstwo wyznań i trudności. A jednak Klaudia, Krzysztof i pies Kadlook nie tylko nie poddali się i nie zawrócili, ale dopięli swego i przeżyli przygodę życia!

Nagrodą byli ludzie spotkani po drodze, prawdziwa przyjaźń Saamów, pierwotnego ludu Laponii, i niezwykły dar ich tradycyjnego rzemiosła, który nigdy nie opuszcza rodzimych kręgów. Setki godzin przy ognisku, miliony gwiazd nad głową, pogonie za polującym na renifery Kadlookiem, spotkanie ze Świętym Mikołajem, zorze polarne i pierścionek zaręczynowy.

Prawdziwym bohaterem zimowej drogi na lodowy kraniec Europy był pies Kadlook, alaskan mamamut, najlepszy przyjaciel i towarzysz naszych gości, którego miękkie futro ogrzewało ich podczas mroźnych nocy w namiocie, gdy temperatura dochodziła do minus 35 stopni.

Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki – ekstremalni podróżnicy, pierwsi na świecie, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy żyjąc w drodze i mieszkając w namiocie, pierwsi, którzy zdobyli Nordkapp w warunkach zimowych na rowerze-tandemie z przyczepką i dużym psem. Mierzą się z potężnymi wyzwaniami, walczą z żywiołem, testują granice ludzkiej wytrzymałości, dostrzegają radość w najdrobniejszych elementach, a przetrwać pozwala im niezaprzeczalna niezłomność, hart ducha i potęga umysłu. Laureaci wielu nagród podróżniczych, m.in. nominowanie do “Podróży Roku” National Geographic, bohaterowie kilkudziesięciu artykułów największych gazet podróżniczych w Polsce i za granicą, twórcy międzynarodowych projektów fotograficznych, prywatnie właściciele firmy outdoorowej Dzika Droga, doświadczeni instruktorzy survivalu. Połowę serca zostawili w północnej Laponii, druga połowa należy do Kadlooka, ich futrzastego przyjaciela, z którym przemierzają świat.

Spotkanie będzie również transmitowane żywo. Dostęp: https://www.facebook.com/events/304874298337361