Księga, która przetrwała wieki – wystawa Biblii

05/12/2023, godz. 00:00 - 15/12/2023

Biblioteka Główna - Hol

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Księga, która przetrwała wieki – wystawa Biblii

5-15 grudnia, hol MBP (ul. Minorytów 4)
finisaż wystawy: 15/12/2023, godz. 18:00

Wystawę Biblii można będzie oglądać w dniach od 5 do 15 grudnia w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Minorytów 4 w godzinach otwarcia biblioteki. Można ją odwiedzać indywidualnie lub umówić się na grupowe oprowadzanie. Na zakończenie, 15 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej MBP odbędzie się finisaż podsumowujący wystawę.

Całość zbiorów pochodzi od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje faksymile i reprinty dla celów edukacyjnych. Właścicielem wystawy jest Fundacja Areopag. Wystawa odwiedza muzea, placówki szkolne, domy dziecka oraz domy kultury na terenie całego kraju. Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią powstania Biblii, jest opowieścią obrazującą 1500 lat historii powstania jednej tylko książki – Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe. 3500 lat opowiedziane w godzinę.

Trzydzieści razy zatrzymujemy się, aby przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych na papirusie i pergaminach. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku po łacinie i hebrajsku.

Wystawę organizują dwa kościoły ewangeliczne z Opola: Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów „Źródło Życia” w Opolu oraz Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w Opolu.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze umawianie terminu zwiedzania z pastorem Grzegorzem Jaegerem, telefonicznie: 510 459 819 lub mailowo: grzegorz.jaeger@gmail.com.