Ks. Krzysztof Grzywocz – „Na początku był sens”. Spotkanie z Katarzyną Jabłońską

16/04/2018, godz. 17:00

Ks. Krzysztof Grzywocz – Na początku był sens
Spotkanie z Katarzyną Jabłońską
Prowadzenie: Ks. dr hab. Dariusz Krok, prof. UO
16 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Mówiąc o duchowości chrześcijańskiej, ks. Grzywocz pozostaje bliski konkretom życia i wyraża swą myśl w zrozumiałych i prostych słowach. Stara się odpowiedzieć na żywotne problemy współczesnego człowieka, takie jak: zabieganie, brak czasu na odpoczynek, trudność z ustaleniem hierarchii spraw, podejmowanie się zbyt wielu zadań, zachowania kompensacyjne itp.

Lektura książki może przynieść wiele cennych podpowiedzi, pomocnych w lepszym rozumieniu siebie, naszej ludzkiej natury, jej przemiany i rozwoju, w uporządkowaniu naszego codziennego życia, a także relacji z Bogiem i ludźmi. Znajdziemy w niej także cenne przemyślenia i uwagi dotyczące głębi myśli papieża Franciszka zawartej w adhortacji „Amoris laetitia”. Mogą się one przyczynić do jej odczytania i realizacji zarówno w układaniu życia małżeńskiego, jak i w posłudze pasterzy na rzecz dobra i rozwoju współczesnych małżeństw i rodzin.

(Bp Andrzej Czaja, Słowo wstępne)

Katarzyna Jabłońska – absolwentka filologii polskiej UW, krytyk filmowy. Sekretarz redakcji kwartalnika „Więź”, współautorka książek Między konfesjonałem a kozetką i Wyzywająca miłość. Z ks. Janem Kaczkowskim przeprowadziła dwa wywiady rzeki: Szału nie ma, jest rak, który stał się bestsellerem, oraz Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby. Członkini Zespołu Laboratorium „Więzi”. Mieszka w Otwocku.