Wczytuję mapę...

Krzysztof Puma Piasecki 4 Set i Yvonne Sanchez

Data i godzina wydarzenia
02/03/2017, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Koncert

Krzysztof Puma Piasecki 4 Set i Yvonne Sanchez

Koncert zespołu Krzysztof Puma Piasecki 4 Set i Yvonne Sanchez

2 marca 2017 (czwartek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

Krzysztof Puma Piasecki 4 Set to wyjątkowy kwartet łączący ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja miksuje się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój, z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Krzysztof Puma Piasecki – absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), kompozytor, aranżer, pedagog. Jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. Występował na scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem.

Skład zespołu uzupełniają: Tadeusz Leśniak (keyboard), Łukasz Gorczyca (gitara basowa), Michał Dziewiński (perkusja).

Yvonne Sanchez – pół Kubanka, pół Polka, urodzona w Bytomiu. Pierwsze kroki w świecie muzycznym stawiała pod okiem Józefa Skrzeka – lidera SBB. Grała wówczas na perkusji. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła w Pradze. W 1998 roku Czesi uznali ją za najlepszą wokalistkę w swoim kraju, choć wydawać by się mogło, ze monopol na to wyróżnienie na zawsze będzie mieć Helena Vondráčková. W Czechach nagrała też swój debiutancki krążek „The Invitation”. Wokalistka ma na swoim koncie takie albumy jak „The Garden” oraz „Brazilian Mood”, na którym wykonuje piosenki w języku hiszpańskim i portugalskim. Za sprawą komponowanych i śpiewanych przez siebie piosenek Yvonne ukazuje latynoską część swojej natury. Jej twórczość opiera się głównie na smooth jazzie i bossa novie.

Partner: Radio Opole