Korespondent „Małego Przeglądu” – spotkanie z Dariuszem Bugalskim

9 czerwca 2018 (sobota), godz. 14:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Nowy tom wierszy Dariusza Bugalskiego jest lirycznym upamiętnieniem Janusza Korczaka oraz dzieci i młodzieży – redaktorów „Małego Przeglądu”. Praca polsko-żydowskiego lekarza, pedagoga, działacza społecznego oraz wzruszająca i chwytająca za serce twórczość najmłodszych, niewinnych, przedwojennych autorów stała się bazą i inspiracją dla poety. Jak mówi sam Bugalski: „Często czytałem je ze łzami w oczach i z ogromnym wzruszeniem. Tam odrzucało się fasadę, mówiło się po prostu i wprost”. I takie w rzeczy samej są wiersze Bugalskiego. Czytając je płyniemy z nurtem szybkości języka i myśli tych liryków, przyglądamy się tajemniczej wymianie słów „współczesnego korespondenta” i poruszających obrazów sprzed lat.

Dariusz Bugalski – poeta, prozaik, dziennikarz i prezenter radiowej „Trójki”. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1998 roku w radiu Tok FM. Przez kilka miesięcy prowadził program interwencyjny TVN „Uwaga”. Od 2001 prezenter Programu 3 Polskiego Radia. Prowadził audycje „Polska według Polaków”, „Wszystko, co najważniejsze” oraz „Według Polaków”. Przez wiele lat publikował w „Twórczości”, „Frazie”, „Toposie”, „Czasie Kultury” oraz „Nowym Nurcie”. Współzałożyciel Stowarzyszenia Literackiego im. K. K. Baczyńskiego. Autor kilku tomów poezji m.in. Turtle, turtle, turtle (1991), Wyliczanka (1993), Przekłady (1995), Miejsce, w którym nic się nie stało (1997), o tu (2009), Przecieki. Wiersze wybrane (2010) oraz powieści Wirus (2016).