Wczytuję mapę...

Koncert zespołu Metronom z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Data i godzina wydarzenia
01/09/2019, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Koncert

Koncert zespołu Metronom z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Koncert zespołu Metronom z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
1 września 2019 (niedziela), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

 Wstęp wolny

Wyjątkowy koncert zespołu „Metronom” w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej będzie okazją do kształtowania postawy patriotycznej oraz do oddania hołdu wszystkim tym, którzy w walce o wolną Polskę przelewali swoją krew.

Podczas koncertu usłyszymy pieśni żołnierskie, partyzanckie i powstańcze. W repertuarze znajdą się m.in: Czerwone Maki, Karpacka Brygada, Hubalowa Legenda, Rozszumiały się wierzby płaczące, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Serce w plecaku.

Dzięki wspólnemu śpiewaniu sprawimy, że 80. rocznica wybuchu drugiej wojny będzie obchodzona w sposób szczególny.


Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom” działa przy klubie 10 Brygady Logistycznej w Opolu. Grupę tworzą panowie rozmiłowani w śpiewie, wykonujący utwory przy akompaniamencie akordeonu i gitary. Zespół występuje pod batutą Joanny Bojkowskiej. W swoim programie ma około 300 utworów o treści rozrywkowej, patriotycznej, religijnej, biesiadnej i okazjonalnej, a także z pogranicza muzyki poważnej. Wszystkie utwory Zespołu ,,Metronom” mają własną, oryginalną aranżację autorstwa Jerzego Mikulskiego, kompozytora, akordeonisty i kierownika zespołu oraz śp. Józefa Pixy.