Koncert charytatywny dla Podola

Koncert charytatywny dla Podola

2 kwietnia 2022 | 15:30
sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Towarzystwo Polonia-Kresy zapraszają na koncert charytatywny. Wystąpią aktorzy scen opolskich: Andrzej Mikosza, Bogdan Zieliński, a także Chór Old Singers i Walentyna Katuszyńska z Kamieńca Podolskiego. W trakcie wydarzenia usłyszymy wiersze Stefana Wiśniewskiego z tomu „Nie opuszczę Cię Podole” oraz utwory z płyty „Podole na dwa głosy”, które będzie można nabyć podczas koncertu. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Polskiemu Kulturalno-Oświatowemu Stowarzyszeniu im. Józefa Rollego z Kamieńca Podolskiego, miasta, do którego przybywają uchodźcy ze wschodniej Ukrainy.

Towarzystwo Polonia-Kresy powstało w lipcu 2012 roku Opolu i ma charakter naukowo-kulturalno-społeczny. Towarzystwo współpracuje z placówkami naukowymi, bibliotekami, organizacjami społecznymi, urzędami administracji samorządowej oraz mediami. Członkami Towarzystwa są ludzie od lat działający na rzecz Polaków mieszkających za granicą oraz propagujący wiedzę o dawnych Kresach Rzeczypospolitej. Są wśród nich przedstawiciele środowiska naukowego, artystycznego i mediów.