Komiksowy Klub Dyskusyjny – Chronologia zdarzeń w DC Universe

Biblioteka Główna - Mediateka

Dla młodzieży

Komiksowy Klub Dyskusyjny - Chronologia zdarzeń w DC Universe

Komiksowy Klub Dyskusyjny to wspólna inicjatywa kanału Geek Utopia oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Niemal każdego roku do kin wchodzi kolejna epicka produkcja o superbohaterach, co sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się nie tylko filmami, ale i pierwowzorami postaci, które można znaleźć w komiksach. Dzięki produkcjom ze świata Marvel Cinematic Universe czy DC Extended Universe, w łatwy sposób można nie tylko spędzić czas ze swoimi ulubionymi bohaterami, ale poznać nowych. Rzecz jasna to komiksy stanowią punkt odniesienia dla filmów, dlatego Komiksowy Klub Dyskusyjny ma na celu nie tylko wprowadzać w świat tematyki superbohaterskiej, ale też rozwijać to hobby i pozwolić na wymianę wrażeń, przemyśleń i doświadczeń – tak z komiksów jak i filmów czy seriali. Komiksowy Klub Dyskusyjny to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu – to możliwość spotkania z ludźmi, dla których ten świat jest fascynujący, a także z tymi, którzy dopiero poznają bogactwo treści zawartych na komiksowych stronach. W każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 17:00 można wysłuchać prelekcji przygotowanej przez Geek Utopię, dyskutować, wymieniać poglądy i, co najważniejsze, świetnie się bawić.

Data najbliższego spotkania: 9.02.2023

Temat: Chronologia zdarzeń w DC Universe

Opis najbliższego spotkania:

Studio DC słynie (całkiem słusznie) z doskonałych seriali. Wiele filmów zdobyło również uznanie krytyków i fanów na całym świecie. W jakiej kolejności oglądać te produkcje? Różnorodność spojrzenia na tematy prezentowane przez twórców filmowego uniwersum DC sprawia, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Nie bójcie się jednak – mamy mapę, dzięki której bezpiecznie przeprowadzimy was przez zawiłości tego świata.