„Kolumbia – na przekór stereotypom”. Spotkanie z Agnieszką i Piotrem Gołofitami (Naprzeciw Światu)

06/10/2023, godz. 18:00

„Kolumbia – na przekór stereotypom”
Spotkanie z Agnieszką i Piotrem Gołofitami (Naprzeciw Światu)
6 października 2023 | 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

Do niedawna Kolumbia była krajem, który „źle się kojarzy”. Trwająca przez kilkadziesiąt lat wojna domowa i zbrodnicza działalność karteli narkotykowych wywarły ogromny wpływ zarówno na życie każdego mieszkańca, jak i na postrzeganie Kolumbii na świecie jako kraju skrajnie niebezpiecznego. W ciągu kilku lat od podpisania traktatu pokojowego Kolumbia przeszła niezwykłą metamorfozę i obecnie jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów, którzy szukają mocnych wrażeń, chcą zobaczyć wspaniałe zabytki kultur prekolumbijskich, pragną żywego kontaktu z dziką przygodą i autentycznych przeżyć. Temu magnetycznemu przyciąganiu uległa para podróżników z Wrocławia, którzy – na przekór stereotypom – wyruszyli w trzytygodniową wyprawę do Kolumbii i zdecydowanie nie żałują swojej decyzji! Bo Kolumbia to kraj wyjątkowych ludzi, pięknej przyrody i niezwykłej różnorodności, a podróżowanie po niej to oglądanie zmieniających się pejzaży: od ośnieżonych pięciotysięczników po karaibskie tropiki, od dziewiczej puszczy po wielkomiejską dżunglę, od kultury rdzennych mieszkańców po sztukę nowoczesną. Podczas spotkania nasi goście pokażą Wam, że, podróżując z głową, można wrócić z Kolumbii całym i zdrowym, bogatszym o piękne wspomnienia oraz na zawsze zakochanym w Ameryce Łacińskiej.

Agnieszka i Piotr Gołofit – podróżujący duet z Wrocławia. Na co dzień pracują w branży IT, ale gdy tylko wyłączają swoje laptopy, wkładają wygodne buty i ruszają przed siebie. Lubią zarówno „city breaki” jak i dłuższe wyprawy, w szczególności do Ameryki Łacińskiej. Kuba, Meksyk, Kolumbia, Peru… w każdym kraju starają się nie tylko dużo zobaczyć, ale również poznać i zrozumieć odwiedzane miejsca oraz ludzi, których spotykają.

Swoje podróże opisują na blogu „Naprzeciw światu”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/827712555660561.