„Kolorowy świat oczami dziecka” – wystawa

14/12/2016, godz. 10:00 - 27/01/2017

„Kolorowy świat oczami dziecka” – wystawa

„Kolorowy świat oczami dziecka” – wystawa prac gimnazjalistów z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu

Filia MBP nr 3, ul. Kwiatkowskiego 1

Wystawę można oglądać od 14 grudnia 2016 do 27 stycznia 2017 roku.

Wszystkie prace powstały na lekcjach plastyki. Zabawa to najbardziej naturalna forma ekspresji dziecka. Jeżeli włączymy w nią farby, kredki, bibuły i inne materiały, to w efekcie uzyskamy najpiękniejszą formę działalności artystycznej człowieka – twórczość dziecka. Eksperymentowanie na kartce papieru to zajęcie dostarczające wiele radości i przyjemności, szczególnie dziecku niepełnosprawnemu. Dla niego jest ono sposobem komunikowania się ze światem i manifestacją swego istnienia. To ich ciekawość, wrażliwość, świeżość spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość leżą u podstaw niepowtarzalnych, zapadających w pamięć obrazów.