Wczytuję mapę...

Kobiety jak kwiaty, kwiaty jak kobiety – wernisaż wystawy

Data i godzina wydarzenia
06/03/2019, godz. 18:00 - 23/03/2019

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria
Wystawa

Kobiety jak kwiaty, kwiaty jak kobiety – wernisaż wystawy

Kobiety jak kwiaty, kwiaty jak kobiety – wernisaż wystawy
6 marca 2019 (środa), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Wystawę można oglądać do 23 marca 2019

Stowarzyszenie Życie ze Sztuką powstało w 2016 roku i zrzesza osoby, które łączy wspólna pasja – miłość do rysunku i malarstwa.

Na naszych cotygodniowych spotkaniach poznajemy nowe techniki artystyczne, doskonalimy swój warsztat i wymieniamy doświadczenia. Nasze ulubione media to olej, akryl, akwarele i pastele. Korzystamy z bardzo starannie dobranych tutoriali i kursów internetowych. Organizujemy cykliczne wystawy w kawiarniach, herbaciarniach, bibliotekach i domach kultury, a prace jednej z koleżanek ozdobiły zeszłego lata dom wczasowy w Rewalu. W 2017 roku 11 naszych obrazów znalazło nabywców na koncercie charytatywnym zorganizowanym przez II Liceum w Filharmonii Opolskiej.

Anna Brożek przygodę ze sztuką rozpoczęła będąc na tzw. wcześniejszej emeryturze. Pracując w Opolskich Zakładach Poligraficznych, na co dzień obserwowała jak powstają kolorowe ilustracje obwolut do książek, okładek czy kolorowych wklejek. Najbardziej lubi malować naturę, kwiaty, pejzaże i malarstwo abstrakcyjne.

Anna Świerc z wykształcenia  jest  nauczycielką matematyki. Po przejściu na emeryturę zajęła się malarstwem. Pierwszym medium, jakim zaczęła malować była akwarela. Potem poznała akryl i olej, którymi lubi malować postacie, martwą naturę i pejzaże.

Krystyna Kotula od dziecka lubiła malować jednak nie było jej dane kształcić się w tym kierunku. Swoją pasję zaczęła zgłębiać kilka lat temu, będąc już na emeryturze. Jej ulubionym tematem jest pejzaż, kwiaty, architektura jak również portret, w szczególności wizerunek kobiety.

Maria Maruszak rysować kocha od zawsze. Już w szkole uprawiała tzw. „malarstwo konferencyjne”- pisała prawą ręką a marginesy pokrywały rysunki wykonane ręką lewą. Nie ma ulubionego tematu, maluje wszystko, co ją w jakiś sposób zainspiruje.

Bożena Czelakowska swoje zainteresowanie sztukami wizualnymi wyniosła z domu rodzinnego. Jednak nie było jej dane kształcić się w tym kierunku, poświęciła się drugiej pasji – językowi angielskiemu, z którego uczyniła swój zawód. Na emeryturze wróciła do malarstwa. Podjęła też studia na Wydziale Sztuki w Uniwersytecie Opolskim.