Wczytuję mapę...

„Katharsis” – spotkanie z Maciejem Siembiedą

Data i godzina wydarzenia
27/06/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

„Katharsis” – spotkanie z Maciejem Siembiedą

„Katharsis” – spotkanie z Maciejem Siembiedą

27 czerwca 2022 | 18:00
sala spotkań MBP (ul. Minorytów 4)

prowadzenie: Bartosz Suwiński

wstęp wolny

 

Najlepsza książka mistrza powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle? Przez ponad sześćdziesiąt lat (1927-90) toczy się ta polsko-grecka saga łącząca pokolenia i wiodąca nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów. Od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu… „Katharsis” to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, sensacyjnych zdarzeń, miłości i odsłon życia, których nigdy nie można przewidzieć.

„Katharsis” to nie tylko misternie poprowadzona, pasjonująca opowieść o ludziach wciągniętych w wir historii i uczuciach, które bez względu na okoliczności decydują o naszych wyborach. Między przemytnikami, bandytami, agentami służb specjalnych, spolszczonymi Grekami i ukrywającymi się w Egipcie nazistami Maciej Siembieda snuje ponadczasową i ponadnarodową opowieść o dobru i złu, zagadkach tożsamości, próbach życia w zgodzie ze sobą, a wreszcie o polityce, będącej najbardziej plugawą i fałszywą dziwką, jaką nosi ta ziemia.

[powyższy opis pochodzi od wydawcy]

Maciej Siembieda – urodzony 28 kwietnia 1961 roku w Starachowicach pisarz i dziennikarz. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Opolskim, a później na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie uzyskał doktorat z komunikacji społecznej. Trzykrotnie otrzymał nagrodę „polskiego Pulitzera”.