Wczytuję mapę...

Jonna Jinton – szwedzka zaklinaczka zwierząt – spotkanie z Aldoną Hartwińską

Data i godzina wydarzenia
31/01/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Jonna Jinton - szwedzka zaklinaczka zwierząt – spotkanie z Aldoną Hartwińską

Jonna Jinton – szwedzka zaklinaczka zwierząt – spotkanie z Aldoną Hartwińską
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
31 stycznia 2020 r. (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie z ALDONĄ HARTWIŃSKĄ, miłośniczką i znawczynią Skandynawii, oraz pokaz filmu dokumentalnego jej autorstwa, którego bohaterka – Jonna Jinton – wybrała iście pustelnicze życie na północy Szwecji i zamieszkała w głuszy, wśród jezior i lasów.

Do Grundtjärn prowadzi bezimienna, kilkunastokilometrowa szutrowa droga przez środek lasu. Daleko stąd do sklepu, stacji benzynowej, nie widać świateł miasta. Trzeba tu żyć zgodnie z naturą i według pór roku. Trzeba tę naturę kochać całym sercem, bo wdziera się w każdy zakątek życia jej mieszkańców. A jest ich tu na stałe tylko dziesięcioro. Jonna Jinton wybrała właśnie takie życie. Porzuciła szkołę pielęgniarską w Göteborgu i piękne mieszkanie w centrum miasta. Przeniosła się do miejsca, które pamiętała z dziecięcych lat. To właśnie tu nauczyła się rozmawiać ze zwierzętami.

ALDONA HARTWIŃSKA – autorka trzech przewodników po Szwecji i Sztokholmie, współtwórca bloga i kanału na YouTube “Pofikasz”. Po skończeniu stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim przez pięć lat pracowała jako redaktorka w TVN24. Dziś pisze dla kilku portali i gazet, montuje filmy i pracuje jako copywriter. Fascynują ją dwie skrajne kultury – latynoamerykańska i skandynawska. Najchętniej podróżuje daleko na Północ.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2461803950815102/