Język polski nieojczysty – jak uczyć się i nauczać języka polskiego jako obcego?

19/10/2017, godz. 17:00

Spotkanie z prof. Marzeną Makuchowską
19 października 2017 (czwartek), godz. 17.00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

O języku polskim zwykło się mówić, że jest jednym z najtrudniejszych do opanowania dla obcokrajowców. Podczas spotkania przekonamy się czy rzeczywiście tak jest – a wyjaśni nam to prof. Marzena Makuchowska oraz jej goście, członkowie Stowarzyszenia „Bristol” oraz studenci z zagranicy, którzy już od kilku lat uczą się języka polskiego.

dr hab. prof. UO Marzena Makuchowska – w kręgu jej zainteresowań badawczych znajdują się: stylistyka, etyka języka i nauczanie języka polskiego jako obcego. Jest kierownikiem Centrum Certyfikacji Znajomości Języka Polskiego jako Obcego UO. Należy do Stowarzyszenia Polskich
i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego „Bristol”.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Patroni medialni:
– TVP3 Opole