Wczytuję mapę...

Jak chronić ptaki w mieście – spotkanie z Łukaszem Berlikiem

Data i godzina wydarzenia
11/06/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Jak chronić ptaki w mieście – spotkanie z Łukaszem Berlikiem

Jak chronić ptaki w mieście – spotkanie z przyrodnikiem Łukaszem Berlikiem
11 czerwca 2019 (wtorek), godzina 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50


wstęp wolny

Czekaliśmy na nie tak długo i nareszcie się doczekaliśmy: jerzyki już zaczęły swoje przedwieczorne rajdy po niebie, pełne urokliwego wizgu, świstu i furkotu. Letnie wieczory byłyby smutne bez tych spektakularnych wyścigów nad naszymi głowami, pośród kamienic i balkonów – nie mówiąc o tym, że komary naprawdę zjadłyby nas żywcem!

Wśród nas żyją dziesiątki gatunków ptaków, które zaadaptowały się do miejskich warunków i umilają nam życie w betonowej dżungli. Jednak na skutek nieprzemyślanej działalności człowieka ta skrzydlata czeredka staje się coraz mniejsza i mniejsza.

Dlatego wszystkich miłośników i obserwatorów ptasiego życia zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Berlikiem, prezesem Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Prelekcja będzie poświęcona ochronie ptaków w środowisku miejskim, w szczególności przeciwdziałaniu negatywnym skutkom termomodernizacji, które wciąż jeszcze nierzadko realizowane są w sposób niezapewniający wystarczającej kompensacji przyrodniczej. Poruszone zostaną także tematy ochrony pozostałych siedlisk oraz zapobiegania kolizjom ptaków z szybami i ekranami.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/328800341389025/