Ilustracje nie tylko dla dzieci – wystawa prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej

04/12/2023, godz. 12:00 - 05/01/2024

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Ilustracje nie tylko dla dzieci – wystawa prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej

Wernisaż 4 grudnia 2023 | 12:00
Galeria Zamostek, ul. Minorytów 4

Ekspozycja dostępna do 5 stycznia 2024

Wystawa prezentuje wybór prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej, znakomitej ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje sama artystka, było to spełnienie jej marzenia, a publikacje z jej projektami odzwierciedlają przekonanie, że należy tworzyć takie książki jakie samemu chciałoby się czytać. W jej portfolio znajdują się ilustracje z kilkudziesięciu pozycji dla dzieci. Na ekspozycji w Galerii MBP Zamostek można obejrzeć ilustracje z serii opowieści o „Prosiaczku”, projektowane w poczuciu pełnej wolności twórczej.

Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza, studiowała projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a następnie, w latach 2010-2021 była asystentką w Pracowni Projektowania Opakowań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, ulotek, map i opakowań – nie tylko dla dzieci. Przede wszystkim jednak „robi” książki. Do tej pory w Polsce i za granicą, ukazało się kilkadziesiąt książek z jej ilustracjami, w tym kilkanaście książek autorskich. W ostatnich latach dla wydawnictwa Papilon, napisała i zilustrowała serię książek na tematy społecznie ważne: Zwierzokracja (2018), Śmieciogród (2019), Smakologia (2020) i Klimatomierz (2023). Uwielbia świnki morskie i szparagi. W wolnych chwilach najbardziej lubi nie robić nic.

Prace artystki można obejrzeć na IG: ola.plocinska i na BEHANCE: https://www.behance.net/slimaq