Idąc do… – spotkanie z Danielą Długosz-Pencą

10 stycznia 2024 | 18:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Prowadzenie: Alina Barbara Nowak

„Idąc do…” to pełna wolności wędrówka bohaterki, narratora i autorki w jednym, po zakamarkach własnej pamięci. Z uczciwym rozliczeniem czasu „nader obfitego życia” w pierwszych wersach rozdziału „Idę – to znaczy, gdzie?” (…). Posiadanie tej publikacji to kompendium wiedzy o poetce z Prudnika, ale i wyraz szacunku za Jej dokonania. (Jerzy Stasiewicz, „Gazeta Kulturalna”)

Daniela Długosz-Penca – prudnicka poetka, doktor nauk humanistycznych, nestorka środowiska literackiego, wieloletnia opiekunka Klubu Piszących, emerytowana nauczycielka związana z nieistniejącym już Studium Nauczycielskim. Z zamiłowana podróżniczka, autorka licznych artykułów oraz kilkunastu tomików poezji. Wieloletnia współpracowniczka redakcji „Głosu Włókniarza”, a potem „Tygodnika Prudnickiego”. W 2022 Rada Miejska w Prudniku nadała jej tytuł honorowego obywatela Prudnika.