Hokej bez tajemnic

Ameryka w Twojej bibliotece

23 marca 2017 (czwartek), godz. 17.30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Tym razem gościć będziemy zawodników klubu hokejowego PGE Orlik Opole. Jarosław Nobis – bramkarz oraz Łukasz Sznotala – obrońca zdradzą nam tajniki gry w hokeja na lodzie oraz przybliżą historię tego wspaniałego sportu.

PGE Orlik Opole jest jedynym klubem, a zarazem przedstawicielem tej dyscypliny na Opolszczyźnie. Powstał w 1996 roku i kontynuuje ponad 65-letnią tradycję hokeja w Opolu. Drużyna seniorów, 5 grup młodzieżowych, drużyna amatorska – regularnie biorą udział w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Ciężka praca zawodników i trenerów, treningi i wytrwałość skutkują licznymi sukcesami i medalami oraz powołaniami wychowanków drużyny do Kadry Polski Seniorów oraz do Kadry Młodzieżowców. Ponadto drużyna organizuje zajęcia sportowe na lodowisku „Toropol”, w których czynny udział bierze ponad 150 osób, oraz spotkania dla najmłodszych.

Poznaj wspaniałą historię jedynej drużyny hokejowej na Opolszczyźnie. Przekonaj się, dlaczego ta dyscyplina, tak popularna w Stanach Zjednoczonych, ma swoich fanów również w Polsce.

Podczas spotkania będzie można zdobyć zaproszenia na mecze drużyny PGE Orlik Opole. Przyjdź koniecznie i sprawdź sam, że hokej jest OK!