Wczytuję mapę...

Historia silna kobietami: „Alfabet polski” – spotkanie z Anną Skowrońską

Data i godzina wydarzenia
12/12/2017, godz. 09:00

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Spotkanie

Historia silna kobietami: "Alfabet polski" – spotkanie z Anną Skowrońską

Historia silna kobietami

Alfabet polski – spotkanie z Anną Skowrońską

12 grudnia 2017 r.

  • 9:00, Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
  • 11:00, Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, pl. Kopernika 10

 

Anna Skowrońska od 14 lat prowadzi, wspólnie z Katarzyną Radziwiłł, wydawnictwo Muchomor, które specjalizuje się w biografiach i książkach historycznych, promując publikacje z dobrym tekstem i ciekawą artystycznie grafiką. Jako jedna z pierwszych oficyn wydawniczych wprowadziła na polski rynek książki filozoficzne dla dzieci i młodzieży.

Anna Skowrońska jest autorką książki historycznej dotyczącej Polski – Alfabet polski z ilustracjami Agaty Dudek. Co ciekawe, publikacja powstała równolegle w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej.

Alfabet polski
Książka zawiera pięćdziesiąt cztery hasła-symbole. Czytamy w niej m. in. o Hymnie, Wawelu, koziołkach: poznańskich i Matołku, Giewoncie, o Koperniku, andrzejkach i lanym poniedziałku, o hejnale, dębie Bartku i białowieskich dębach królewskich, a także o Janie Pawle II, Czesławie Miłoszu, Gosi Baczyńskiej, Oldze Boznańskiej, Pawle Althamerze i… Thorgalu. Autorka pokazuje, jak różnorodna, jak fascynująca jest Polska, o której opowiada potoczyście, z humorem i ze swadą. Alfabet polski to przykład, jak mówić dzieciom o naszym kraju w sposób ciekawy, łamiący schematy i zapraszający do dalszej rozmowy.