„Gruzja – tak daleka i tak bliska” – spotkanie z Przemysławem Supernakiem

13/10/2017, godz. 18:00

„Gruzja – tak daleka i tak bliska” – spotkanie z Przemysławem Supernakiem

13 października 2017 (piątek), godz. 18:00

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)

Wstęp wolny

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze. Nasz gość, Przemysław Supernak, tym razem zabierze nas na wyprawę do oszałamiająco pięknej Gruzji.

GRUZJA – TAK DALEKA I TAK BLISKA:

Gruzja daleka – bo mimo iż leży w Europie, znajduje się na jej rubieżach, a Kaukaz to brama do Azji. Gruzja bliska – bo można się tu poczuć jak u siebie w domu, a tutejsze miasta swojską atmosferą przypominają nasze, środkowoeuropejskie.

Odwiedzimy tętniące życiem i zabawą Tbilisi i ciche, mistyczne monastyry. Staniemy u podnóża majestatycznego Kazbegu. Wybierzemy się do bajecznej doliny Truso, pełnej kolorowych źródeł mineralnych. Na koniec trafimy w trudnodostępne i słabo zaludnione rejony Chewsuretii, gdzie pośród wysokich gór i skalnych twierdz spotkamy więcej koni, owiec i krów niż lokalnych mieszkańców.

PRZEMYSŁAW SUPERNAK O SOBIE:

Jestem praktykującym miłośnikiem podróży i fotografii, organizatorem wypraw i imprez podróżniczych, współtwórcą Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, pomysłodawcą i organizatorem akcji pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu – „Opole dla Nepalu”. Prowadzę prelekcje podróżnicze dla szkół, na których zapoznaję uczniów z odmiennymi kulturami i obyczajami dalekich krajów, a także stronę SuperGlob, na której publikuję zdjęcia i historie z własnych podróży.