Fotografia przyrodnicza - spotkanie z Mateuszem Piesiakiem

Kiedy

17/10/2016    
18:00 - 19:00

Gdzie

Filia nr 4
ul. Książąt Opolskich 48-50, Opole, -, 45-006

Rodzaj wydarzenia

Wczytuję mapę...

Fotografia przyrodnicza – spotkanie z Mateuszem Piesiakiem

17 października 2016, godz. 18:00

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48–50

wstęp wolny

 

Filia nr 4 MBP zaprasza na spotkanie z Mateuszem Piesiakiem – nagradzanym w międzynarodowych konkursach fotografem przyrody, autorem zniewalających zdjęć ptaków, zwierząt leśnych i roślin.

Nasz gość jest zdobywcą głównych nagród m.in. w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie Siena International Photography Awards 2015 (w dwóch kategoriach). O nagrody walczyło w nim piętnaście tysięcy zdjęć, nadesłanych ze stu krajów świata. Mimo silnej konkurencji, Polak odniósł wielki sukces i został zaproszony na galę rozdania nagród do Włoch. Wcześniej, już jako piętnastolatek, zwyciężył w kategorii młodzieżowej jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W ostatnim czasie Mateusz Piesiak wygrywał także w innych konkursach międzynarodowych i narodowych, m.in.: Asferico Photo Contest 2015 – finalista (Ptaki), Memorial Maria Luisa 2014 – I miejsce w kategorii do lat 22, Oasis Photo Contest -tytuł: Best International Oasis Photographer 2014, RHS Photographic Competition 2013 w kat. Młodzieżowej i 2014 – zwycięzca (Dzika przyroda), National Wildlife’s 2013 Photo Contest – pierwsze miejsce (Youth).

Mateusz Piesiak jest wrocławianinem, dwudziestoletnim miłośnikiem ptaków ze wspaniałym talentem do opisywania przyrody za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego. Jego zdjęcia przepełnione są pięknem, światłem i poezją, naturalnymi dla fauny i flory, ale w mistrzowski sposób uchwyconymi i zatrzymanymi w kadrze.

Na spotkaniu fotograf pokaże swoje najlepsze zdjęcia i opowie o nich – nie tylko o technicznych szczegółach, ale przede wszystkim o kulisach ich powstania. Będzie miał, o czym opowiadać: o wstawaniu w środku nocy, by brodzić po bagnach, o budowaniu czatowni do obserwacji ptaków, o wielogodzinnym wyczekiwaniu na „ten” moment.

Na spotkanie zapraszamy entuzjastów dzikiej przyrody i fotografowania, amatorów i profesjonalistów. To będzie niesamowita okazja do wymiany doświadczeń, zachwytów, wrażeń. Warto po raz kolejny przekonać się, że przyroda wokół nas pełna jest cudów!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1679247872402961/