„Fortepian” i samolot – wspomnienia o „Rondzie”

08/03/2016, godz. 10:00 - 14/05/2016

Biblioteka Główna - Hol

„Fortepian” i samolot - wspomnienia o „Rondzie”

„Fortepian” i samolot – wspomnienia o „Rondzie”

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza opolan do wspólnego tworzenia cyfrowego albumu wspomnień o okolicach placu Konstytucji 3 Maja, czyli popularnego „Ronda”. Chcemy stworzyć kronikę tego miejsca, zebrać archiwalne zdjęcia charakterystycznych budynków oraz wysłuchać historii mieszkańców.

Nazwa akcji czyli „Fortepian” i samolot nawiązuje do radzieckiego myśliwca Jak-9D, który w latach 60. stał na środku ronda oraz do potocznej nazwy jednego z wieżowców. To tylko dwa z wielu wspomnień, które chcemy zebrać z Waszą pomocą w jednym miejscu.

Poszukujemy fotografii i historii dokumentujących różnorodne wydarzenia z życia „Ronda”. Naszym celem jest zebranie i zdigitalizowanie pamiątek, stworzenie wystawy zdjęć, a potem archiwum, z którego czytelnicy będą mogli korzystać w naszej bibliotece. Prosimy o podzielenie się z nami zdjęciami, które będziemy zbierać w bibliotece na „Rondzie” do 14 maja 2016 roku.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości zadzwoń do nas: 77 457 08 26 lub odwiedź nas w bibliotece (Filia MBP nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50).