Expert – spektakl z udziałem Jana Grzeni i teatru Improkracja

14/09/2017, godz. 17:00

Expert - spektakl z udziałem Jana Grzeni i teatru Improkracja

Expert – improwizowany spektakl komediowy z udziałem dr. Jana Grzeni i teatru Improkracja w ramach projektu Mów po polsku 2!
14 września 2017 (czwartek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Expert – forma ta pochodzi prosto z amerykańskiego teatru iO. Expert to połączenie ciekawego wykładu naukowego z improwizowanymi scenami inspirowanymi jego treścią. Teatr Improkracja do tej pory zaprosił już do współpracy wielu znakomitych ekspertów z przeróżnych dziedzin, m.in. chiropterologa, chirurga plastyka, psychologa sprzedaży czy teatrologa. Kolejnym gościem będzie dr Jan Grzenia – językoznawca i autor wielu słowników, który opowie o problemach Polaków z językiem polskim. Spektakl Expert to wyjątkowe połączenie solidnej dawki fachowej wiedzy oraz wyśmienitej komedii improwizowanej.

Improkracja to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. W jego skład wchodzą dyplomowani aktorzy – lalkarze, aktorzy teatru pantomimy, animatorzy kultury, pedagodzy, instruktorzy teatralni. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które są tworzone na żywo i bez scenariusza.

dr Jan Grzenia – językoznawca i wykładowca akademicki zajmujący się głównie kulturą języka i użyciem nazw własnych oraz językiem Internetu. Napisał kilkanaście książek wydanych m.in. przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Najbardziej znane to: Słownik nazw własnych, Słownik imion, Nasze imiona, Słownik nazw geograficznych, Uniwersalny słownik języka polskiego i Komunikacja językowa w Internecie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Patroni medialni:

– TVP3 Opole