Wczytuję mapę...

Etnowarsztaty dla dzieci z Robbem Maciągiem: Turcja – brama Orientu

Data i godzina wydarzenia
26/05/2021, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Dla dzieci, Dla młodzieży

Etnowarsztaty dla dzieci z Robbem Maciągiem: Turcja – brama Orientu

Etnowarsztaty dla dzieci z Robbem Maciągiem: Turcja – brama Orientu
26 maja 2021 r. (środa), godz. 18:00
Facebook Filii nr 4 MBP 

Spotkanie odbędzie się w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”

POBIERZ MATERIAŁY I DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU FILII NR 4 

Alquerque(etnowarsztaty.pl)

kilimy_warsztat

plytki

WARSZTATY ONLINE 

Gdybyśmy chcieli udać się drogą lądową do Chin, jak bohater książki „Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka”, to na naszej trasie na pewno znalazłaby się Turcja – kraj wielki, rozległy, o długiej historii i bogatej kulturze.

Zapraszamy na etnowarsztaty, autorskie zajęcia prowadzone przez Robba Maciąga – pisarza, pedagoga i przede wszystkim doświadczonego podróżnika, który opowie Wam o Turcji właśnie.

Poznacie Stambuł i jego najważniejsze zabytki, kulturę picia herbaty z „tulipanowych szklaneczek”, kilka wyjątkowych tradycji i… symboli pojawiających się na tureckich dywanach. Dowiecie się, dlaczego pojawiają się na nich wilki, skorpiony i barany. Dlaczego kobiety i smoki. I o co chodzi z tym „Złym Okiem”. A na koniec sami zrobicie taki kilim. Może nie z owczej wełny, a z papieru, ale za to z tureckimi wzorami…

ROBB MACIĄG – podróżnik wyznający naiwną zasadę „świat jest pełen dobrych ludzi”, która jak do tej pory zawsze się sprawdza. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i dziennikarz. Laureat wielu nagród na festiwalach podróżniczych, autor artykułów i książek o podróżach. Napisał m. in. Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę, Rowerem w stronę Indii, Podręcznik przygody rowerowej, Tysiąc szklanek herbaty oraz TukTuk Cinema. Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka jest jego pierwszą książką dla dzieci.