Wczytuję mapę...

„Ekspedycja Wschód” – Spotkanie z Bartoszem Małłkiem

Data i godzina wydarzenia
09/12/2015, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Ekspedycja Wschód” - Spotkanie z Bartoszem Małłkiem

„Ekspedycja Wschód” – Spotkanie z Bartoszem Małłkiem

9 grudnia 2015, godz. 18:00

Filia MBP nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50

wstęp wolny

 

„Pomysł powrotu na wschód zrodził się w naszych głowach jeszcze przy okazji naszej ostatniej wyprawy w 2013 roku do Gruzji. Wtedy mieliśmy okazję z Remkiem Płuciennikiem zdobyć gruziński szczyt Kazbek i zakochać się w Kaukazie. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i wróciliśmy.

Wyruszyliśmy 2 września 2015 roku. Sama droga była nie lada wyzwaniem, ponieważ postanowiliśmy zrealizować nasz cel starą Hondą Civic. My czyli ekipa 30K Expedition East 2015. Kolejne wyzwanie – zamknąć 4 chłopa w jednym samochodzie na 30 dni. W skład ekipy wchodzili: Remigiusz Płuciennik z Kołobrzegu, Kornel Drążkiewicz z Kłodzka, Przemysław Kudła z Sosnowca oraz ja – Bartosz Małłek z Opola.

Naszym głównym celem było pokonanie 10 000 kilometrów oraz zdobycie 4 szczytów, były to: Elbrus (5642 m n. p. m.) w Rosji, Aragats w Armenii (4095 m n. p. m.), Damavand w Iranie (5610 m n. p. m.) oraz Ararat w Turcji (5137 m n. p. m.).

Ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie postanowiliśmy wytyczyć naszą trasę przez Turcję. 

Na prelekcji będzie można usłyszeć, jak przebiegała wyprawa oraz jak wspaniałymi ludźmi są ludzie wschodu, a to wszystko z dużą porcją zdjęć, filmów i anegdot z podróży.”

– Bartosz Małłek

BARTOSZ MAŁŁEK – z wykształcenia politolog, z przypadku informatyk, z zamiłowania podróżnik. Uwielbia podróżować autostopem, w ten sposób zwiedził Polskę, Bałkany i Europę Zachodnią. Z powodzeniem od kilku lat organizuje imprezy kulturalne oraz turystyczne. Przede wszystkim jednak kocha góry. Zarówno polskie jak i zagraniczne. Zakochany w Kaukazie. W podróżowaniu najbardziej kocha kuchnie odwiedzanych miejsc. Podobno potrafi zasnąć wszędzie. Człowiek – orkiestra. Posiadacz miliona pomysłów na minutę, ale co ważne – większość realizuje! Prezes Fundacji Czas Podróżników. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego miasta Opola.