Wczytuję mapę...

ECHA – wernisaż wystawy Michała Nowika

Data i godzina wydarzenia
08/02/2018, godz. 00:00 - 28/02/2018

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria
Wystawa

ECHA – wernisaż wystawy Michała Nowika

ECHA – wernisaż wystawy Michała Nowika
8 lutego 2018 (czwartek), godz. 18:00
Fotogaleria i Hol MBP, ul. Minorytów 4
Wstęp wolny


Wystawę można oglądać do 28 lutego 2018

 

Nic nie mija bez echa, nawet cisza, nawet niezrobione zdjęcia… Rok po nagłym i niespodziewanym odejściu Michała wracamy do zdjęć, które pozostawił. Prologiem są jego ulubione pejzaże – zdjęcia, którym poświęcił najwięcej czasu. Większość z nich była już prezentowana w ramach wystaw i publikacji, jednak stanowią one swoisty element rozpoznawczy autora, wyznacznik głównego kierunku w jego artystycznym dorobku.

Obserwacja i fotografowanie krajobrazu, zarówno tego naturalnego jak i zurbanizowanego zawsze była jednym z głównych nurtów w fotograficznej przygodzie Michała. Jako uważny obserwator, Michał równie często kierował obiektyw w stronę architektonicznych detali, kolorystycznych kompozycji, czy form geometrycznych.

W ostatnich latach rozpoczął również eksperymenty z ujęciami skupionymi wokół ludzi i tak plenery miejskie zostały dopełnione ujęciami streetowymi oraz reporterskimi, a przy okazji realizacji kolejnych zdjęć,  jego uwagę często zwracały osoby robiące selfie oraz fotografujące otoczenie smartfonem czy tabletem. Zwłaszcza fotografie wykonywane tym ostatnim, skupiły jego uwagę i z czasem stały się  jego długoterminowym projektem o roboczej nazwie „Tableciarze” – projektem bardzo niedokończonym, przerwanym zdecydowanie zbyt szybko. Stąd właściwym epilogiem niech będą wybrane fotografie z tego cyku, zgromadzone w ostatnich kilku latach, w których wybrzmiewają echa jego podróży, przygód i pasji…