Wczytuję mapę...

Dzień Kundelka w bibliotece!

Data i godzina wydarzenia
25/10/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Dzień Kundelka w bibliotece!

Dzień Kundelka w bibliotece!
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
25 października 2019 r. (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fundacja Fioletowy Pies zapraszają na niezwykłe spotkanie z okazji Dnia Kundelka oraz Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt. Bibliotekę odwiedzą aktywiści i przyjaciele fundacji, którzy opowiedzą o urokach dzielenia życia z psami, które nie dają się łatwo zaszufladkować, umieścić w kategoriach i przypisać do konkretnej rasy.

Kundelki – mieszanina euforii i inteligencji, hybryda słodyczy i czystej wierności, krzyżówka najlepszych psich cech w jednym ciele. Niestety to właśnie one najczęściej lądują w schroniskach i stają się ofiarami ludzkiej bezduszności. A przecież nie bez powodu mówi się o nich, że pośród wszystkich psich ras to właśnie mieszańce są najinteligentniejsze i najbardziej odporne na choroby. O urokach pospolitości i korzyściach płynących z decyzji o przygarnięciu „zwykłego” psa opowiedzą zebranym nasi goście.

W programie spotkania:

„Od szczeniaka do starszaka” – wykład Karoliny Sobolewskiej, trenerki i behawiorystki ze szkoły dla psów Top Dog. Zebrani będą mogli zadawać pytania i dowiedzieć się arcyciekawych rzeczy o swoich psach.

„Kundelkowe adopcje” – Katarzyna Zawadzka z Radia Opole porozmawia o blaskach i cieniach adopcji psów z rodzinami adopcyjnymi, którzy zaopiekowali się podopiecznymi Fundacji Fioletowy Pies.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/747159139081389/

Zapraszamy!